AAPL
ریال۱۹۳
(-0.52%)
GOOG
ریال۱٬۰۸۶
(-0.25%)
GOOGL
ریال۱٬۰۸۷
(-0.33%)
AMZN
ریال۱٬۸۷۱
(+0.06%)
MSFT
ریال۱۳۳
(+0.31%)
FB
ریال۱۸۱
(+2.13%)
BRK.B
ریال۲۰۶
(+0.28%)
BABA
ریال۱۵۸
(-1.35%)
JPM
ریال۱۱۰
(+0.46%)
JNJ
ریال۱۴۰
(-0.24%)
BAC
ریال۲۸
(+0.52%)
XOM
ریال۷۵
(-0.19%)
WFC
ریال۴۶
(+0.91%)
V
ریال۱۷۰
(+0.38%)
WMT
ریال۱۰۹
(+0.51%)
RDS.B
ریال۶۴
(-0.5%)
RDS.A
ریال۶۳
(-0.5%)
INTC
ریال۴۶
(-0.78%)
T
ریال۳۲
(+0.36%)
UNH
ریال۲۴۶
(+0.39%)

Ad 1
Ad 2

۹۰ درصد تجارت وزنی ایران از راه دریا انجام می شود

معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی گفت: ایران ظرفیت مناسبی در حمل و نقل دریایی دارد و هم اینک ۹۰ درصد تجارت وزنی کشور از این طریق انجام می شود.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایرنا، محمدعلی حسن زاده روز چهارشنبه در بازدید از بندر چابهار و نشست با مدیران این بندر اظهار داشت: از مجموع ۱۰۰ درصد تجارت ایران ۹۰ درصد تجارت وزنی از طریق دریا انجام می‌شود که از این مقدار ۸۱ درصد آن در جنوب کشور صورت می‌گیرد.

وی افزود: در سازمان بنادر رتبه خوبی در سرمایه پذیری بین همه دستگاههای دولتی داریم و سرمایه گذاران نیز مشتاق و متقاضی حضور در سازمان بنادر و دریانوردی برای سرمایه گذاری هستند.

معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه امسال تعرفه‌های خدمات مواد معدنی اعم از تخلیه، بارگیری و انبارداری را افزایش داده‌ایم، خاطرنشان کرد: تسری قوانین منطقه آزاد به بنادر چابهار در مجلس شورای اسلامی است که تا چند ماه دیگر در دستور کار قرار خواهد گرفت.

وی بیان کرد: همچنین سه نفر از وزرای اقتصادی دولت در نامه‌ای تأکید کرده‌اند که بحث تسری قوانین و مقررات مناطق آزاد به بندر چابهار از اولویت‌های توسعه بزرگترین بندر اقیانوسی کشور است.

حسن زاده افزود: درصورت تصویب این طرح، کمک‌های شایانی در حوزه تخفیفات، تسهیلات و مالیات انجام می شود.

وی ادامه داد: تنها سه درصد خدمات انبارداری کشور از ۱۰۰ درصد را شرکت انبارهای عمومی ارائه می‌کند و ۹۷ درصد این خدمات را بخش خصوصی انجام می‌دهد که این امر توجه بیش از پیش به بخش خصوصی را نشان می‌دهد.

نظرات بسته شده است.