AAPL
ریال۱۹۳
(-0.52%)
GOOG
ریال۱٬۰۸۶
(-0.25%)
GOOGL
ریال۱٬۰۸۷
(-0.33%)
AMZN
ریال۱٬۸۷۱
(+0.06%)
MSFT
ریال۱۳۳
(+0.31%)
FB
ریال۱۸۱
(+2.13%)
BRK.B
ریال۲۰۶
(+0.28%)
BABA
ریال۱۵۸
(-1.35%)
JPM
ریال۱۱۰
(+0.46%)
JNJ
ریال۱۴۰
(-0.24%)
BAC
ریال۲۸
(+0.52%)
XOM
ریال۷۵
(-0.19%)
WFC
ریال۴۶
(+0.91%)
V
ریال۱۷۰
(+0.38%)
WMT
ریال۱۰۹
(+0.51%)
RDS.B
ریال۶۴
(-0.5%)
RDS.A
ریال۶۳
(-0.5%)
INTC
ریال۴۶
(-0.78%)
T
ریال۳۲
(+0.36%)
UNH
ریال۲۴۶
(+0.39%)

Ad 1
Ad 2

ظرفیت بالای سازندگان داخلی برای تامین نیازهای صنعت پتروشیمی

پتروشیمی

عضو انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت تاکید کرد

کسب و کار نیوز : انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت ایران، ظرفیت‌ زیادی برای تامین نیازهای صنعت پتروشیمی دارد.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از شانا, رضا پدیدار، عضو انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت ایران، به فعالیت این انجمن در دو دهه اخیر در بومی‌سازی تجهیزات صنعت نفت، گاز و پتروشیمی اشاره کرد و گفت: در این مدت این انجمن توفیق‌های بسیاری کسب کرده که به شکوفایی صنعت داخل منجر شده است و خوشبختانه شرکت‌های ایرانی مشارکت بالایی در روند توسعه صنعت پتروشیمی و ساخت و تکمیل طرح‌های توسعه‌ای در این صنعت پیشرو داشته‌اند.
وی با بیان اینکه هم‌اکنون بیش از ۷۵ درصد تجهیزات مورد نیاز در بخش‌های مختلف صنعت نفت کشور در داخل تولید می‌شوند، افزود: امروز در حوزه ساخت تجهیزات صنعت پتروشیمی دارای ظرفیت بالایی هستیم که باید از آن به نحو احسن استفاده کنیم و با توجه به شرایط موجود، آماده هرگونه همکاری و تعامل برای ساخت تجهیزات، قطعه‌ها و نیازهای گوناگون شرکت‌های فعال در صنعت پتروشیمی هستیم.
عضو انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت ایران با تاکید بر اینکه باید از سرمایه‌ها و نخبگان داخلی در بخش انرژی بیشتر استفاده شود، تصریح کرد: معتقدم نخبگان بخش انرژی به نوعی جزئی از فرآیند صنعت و تولید کشور هستند که باید از ظرفیت‌های آنان استفاده شود و بخش خصوصی در این زمینه از همه توانایی‌های خود در مسیر توسعه اقتصادی و صنعتی کشور استفاده خواهد کرد.
پدیدار عنوان کرد: در تولید تجهیزات نفت و پتروشیمی می‌توانیم با ۱۵ کشور از منطقه خاورمیانه و ۱۲ کشور از منطقه آسیای میانه تعاملات فنی و گردش اقتصادی برقرار کنیم.
وی ادامه داد: ما در شرایط فعلی نه‌تنها می‌توانیم نیازمندی‌های صنعت پتروشیمی کشور را برآورده کنیم، بلکه در یک فرآیند ۱۰ساله قادر خواهیم بود این تجهیزات را به خارج از کشور صادر کنیم که تحقق این موضوع میلیاردها دلار درآمد ارزی نصیب کشور خواهد کرد.

همچنین مطالعه کنید:

بارندگی

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از تسنیم، طی دو روز گذشته با ورود …

نظرات بسته شده است.